Posted

4 DESIGN DAYS

W dniach 6-9.02.2020 odbyły się w Katowicach targi designu „4designdays”. Jest to wydarzenie, na które co roku wyczekują architekci i projektanci wnętrz. To prawdziwe święto architektury, designu, wnętrz i wzornictwa. Na targach pokazane zostały trendy oraz produkty na rok 2020. W kilku słowach chciałabym Wam je zdradzić.

Co nowego?

Zacznijmy od koloru.

Jak wiadomo, Pantone ogłosił kolorem roku 2020, kolor Classic Blue. Producenci mebli skupili się na użyciu go w swoich produktach, oferując  fotele, kanapy, w odcieniach niebieskiego, dodając im akcenty złota lub czerni.  Pojawiły się również nowe kolekcje płytek, stworzone specjalnie dla miłośników barw z palety niebieskiego.

 

Kolorem, który równie często pojawiał się na targach, była zieleń. Można ją było spotkać w kolorach frontów mebli kuchennych oraz  fotelach, czy dodatkach.

 

Ostatnim przeważającym kolorem, który dosyć mocno rzucał się w oczy, był róż. Fotele, krzesła, dodatki, a także kolekcja płytek marki Tubądzin. Dużym zaskoczeniem były również brodziki oraz umywalki w odcieniach delikatnego różu.

 

Złoto króluje.

Tak, trzeba przyznać, że złoto mocno rozpycha się w roku 2020. Można to dostrzec szczególnie w bateriach umywalkowych, zlewach, wykończeniach mebli. Nóżki stolików, szafek, krzeseł to subtelne dodatki, ale przyciągające oko. Złoto pojawiło się przede wszystkich w łazienkach. Nie tylko w postaci armatury, ale również w kolorach płytek. Występują jako zestawienie z czernią, dekoracyjne listwy, a także złote, błyszczące wzory kafli.

 

 Czerń.

W 2019 roku kolorem, który pojawił się w łazienkach,  armaturze, dodatkach, była czerń. Trend ten został kontynuowany w tym roku. Czerń występuje w kolorze ram kabin czy ścianek prysznicowych, grzejników dekoracyjnych, a także umywalek czy wanien.

 

Terrazzo.

Na salony powraca słynne terrazzo, czyli nic innego jak popularne lastryko. Najwięcej możemy go zauważyć we wzorach płytek łazienkowych oraz blatów kuchennych. Pojawia się nie tylko w barwach szarości, ale również w szerokiej gamie kolorystycznej.

 

Czystość.

W tym roku producenci ceramiki sanitarnej stawiają na czystość.

Wprowadzają toalety samomyjące, z funkcją bidetu, a także pochłaniające nieświeży zapach np. z firmy Geberit. Możemy zauważyć coraz więcej toalet bezkołnierzowych , które są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Firmy stawiają również na ekologię, aby coraz mniej środków chemicznych wlewać do toalet. Wychodzą klientom na przeciw, aby mogli w pełni korzystać ze swoich łazienek, a nie jedynie w nich sprzątać.

 

Podsumowując tegoroczne targi designu w Katowicach, trzeba przyznać, że można było się miło zaskoczyć prezentacjami produktów, wykładami, warsztatami oraz miłą atmosferą. Warto było doświadczyć czterech dni szaleństwa ;). Pozostaje czekać na kolejną edycję za rok!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights