Posted

KOLOR ROKU 2020. Jak wprowadzić go do wnętrza?

Instytut Pantone ustanowił barwę 19-4052 Classic Blue jako kolor roku 2020. Na ogłoszenie tej wiadomości, co roku czekają zarówno graficy, architekci jak i projektanci modowi. Każdy chce podążać za najmodniejszymi odcieniami i wprowadzać je do swoich ofert.

Kolorem, który został ogłoszony w 2019, był Living Coral. Myślę, że każdy z Was zauważył go w wielu projektach, sklepach, grafikach. Przyszedł czas na zupełny kontrast, a mianowicie ocień niebieskiego.

 

 

Co ma w sobie kolor Classic Blue?

Jak tłumaczy Leatrice Eisman z Pantone Color Instiute  kolor ten ma niezwykły wpływ na naszą psychikę. Classic Blue wprowadza przede wszystkim ciszę i spokój.

Jest połączeniem trzech odcieni:

  • ognistej lawy
  • cyjanowej mięty
  • dramatycznego granatu

 

Subtelne wprowadzenie go do wnętrza..

Kolor niebieski, szczególnie ciemny,  jest kolorem który wprowadza spokój, ale w dużej ilości może stać się przytłaczający. Postawmy zatem na akcenty lub dekoracje.  Wysunięte ściany, wnęki pomalujmy na niebiesko.

Kolor ten może być również tłem i wyeksponowaniem dużego obrazu czy zdjęcia . Ciekawym wprowadzeniem barwy Classic Blue do wnętrza będzie zaakcentowanie go poprzez użycie krzeseł, fotela, zasłon czy dywanu. Nawet jeden element, może przyciągnąć i zaciekawić wzrok.

 

kolor roku 2020 we wnętrzach

 

Kuchnia.

Pomieszczenie to stało się ostatnio bardzo eksponowane. Coraz więcej osób skupia się na projekcie ciekawej i wyjątkowej kuchni, jako serca domu. Są i wielbiciele niebieskich, a w zasadzie granatowych frontów w kuchni. Zazwyczaj są zestawione z bielą lub szarością. Kolekcje naczyń również pojawiły się w kolorze classic blue. Występują  w jednym odcieniu lub w ciekawe, malowane wzory.

 

kolor roku 2020 we wnętrzach

 

Odcienie współgrające.

Z czym najlepiej zestawić omawiany kolor Classic Blue?

Jest  intensywny, więc pasują do niego kolory jasne. Bardzo dobrze komponuje się z pudrowym różem, złotem, a nawet brązem. Najlepiej zestawić te kolory  w postaci mebli oraz tekstyliów.

 

zestawienie koloru roku 2020 z dodatkami

Jeżeli jesteście ciekawi jakie kolory królowały w poprzednich latach, zajrzyjcie na stronę https://designalley.pl/living-coral-kolor-roku-pantone-2019/.

A który kolor jest Waszą barwą roku? 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights