...

Pokój dziewczynek

Czerwionka - Leszczyny

Oczekiwania inwestora

  • dwa łóżka
  • dwa biurka
  • dobre oświetlenie, najlepiej w miejscach już istniejących
  • pozostawienie zabudowanej szafy

Projekt pokoju dziewczęcego dla dwóch sióstr w wieku 5,5 i 7 lat.

Jest to projekt pokoju, w którym wcześniej znajdowała się sypialnia rodziców. Z powodu większego metrażu sypialni, rodzice postanowili zamienić pokoje. W dawnym pokoju dziewczyn brakowało biurek oraz osobnych łóżek. W nowym wnętrzu zaproponowano rozdzielenie sióstr poprzez zaprojektowanie im osobnych kącików. Cały układ i kolorystyka musiała zostać dopasowana do istniejącej szafy, która znajduje się na całej ścianie.

U starszej dziewczynki, z racji swoich upodobań do flamingów i koloru zielonego, zaproponowano kącik zielono różowy z tapetą we flamingi. Natomiast młodsza księżniczka otrzymała kącik w kolorach różu z dekoracjami w postaci zdjęć, tablicy oraz ozdobnych lampek.

Do identycznych biurek dziewczynek, zaprojektowano różne krzesła, pasujące pod dany “kącik”. W pokoju zmieściła się również szafka na książki lub pudełka. Oświetlenie sufitowe zmieniono na lampę z kilkoma reflektorami, aby doświetlić każdy kąt pokoju – biurka, łóżka oraz szafę. Przy każdym łóżku znajduje się kinkiet z lampką nocną. Są one w miejscach, w których znajdowały się lampy w sypialni rodziców.

Dodatkowo dziewczynki posiadają na biurkach lampki, wraz z dobrym doświetleniem światłem dziennym. Aby nie hamować światła wpadającego przez okna, nie zastosowano firan i zasłon. Zaprojektowano w dwóch oknach turkusowe rolety rzymskie.

Kolorystyka w pokoju została dopasowana odcieniami do koloru drzwi szafy. Jest to odcień turkusu. Zaproponowano, żeby drzwi okleić naklejkami w odcieniach różu, wybranymi przez właścicielki pokoju. W całym pokoju zastosowano takie kolory jak: szary, turkus, zieleń oraz przygaszony róż. Wiele dodatków w postaci ramek ze zdjęciami, dekoracji, poduszek, dywanu, ożywia to wnętrze i dodaje mu przytulności. Jedne z czterech drzwi przesuwnych szafy są lustrem, które dodatkowo powiększają to pomieszczenie.

Verified by MonsterInsights
BannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.