...
Posted

Home Office – jak go właściwie zaprojektować?

Ze względu na obecną sytuację na świecie spowodowaną wirusem COVID-19 wielu z nas musi pozostać w domu. W związku z tym trzeba zorganizować sobie home office. Nie każdy z nas ma w domu swoje biuro, a jedynie biurko.

Osoby, które posiadają duże mieszkanie lub dom mogą wygospodarować sobie osobne pomieszczenie. Z dala od hałasu dzieci, rozgardiaszu domowego czy obiadowego zapachu..
Ważne, aby miało dostęp do światła dziennego, ale również było odpowiednio doświetlone podczas wieczornej pracy.

Jeżeli pracujemy przy komputerze, gabinet powinien być wyposażony w wygodne biurko. Jego szerokość powinna odpowiadać wykonywanej pracy. Jedni pracują przy laptopie, inni projektują przy komputerze z dwoma monitorami, inni jedynie przy notesie z długopisem. Biurko powinno mieć miejsce na wygodne położenie rąk, notesu, papierów.
Krzesło, na którym pracujemy, powinno być wygodne i dopasowane do pozycji wykonywanej  pracy. Najlepiej, aby posiadało możliwość regulacji wysokości.
Może powinniśmy również zainwestować w regał przesuwny lub szafkę na dokumenty, aby nie zagracać sobie przestrzeni roboczej.
home office
Jeżeli nie mamy możliwości wydzielenia osobnego pomieszczenia, to postawmy na wydzieloną część roboczą w sypialni lub salonie. Myślę, że jeżeli zaaranżujemy ją przytulnie i wygodnie, to będzie nam się jeszcze lepiej pracowało.
biuro
Nasz home office może służyć również jako miejsce do spotkań z klientem. W obecnej sytuacji może być to ograniczone. Mimo wszystko, w takim gabinecie powinno być zaaranżowane dodatkowe miejsce do siedzenia dla klienta. Może być to miejsce po drugiej stronie biurka.
Jeżeli nasza praca polega głównie na rozmowie z klientem, to w gabinecie powinna być wygodna sofa lub fotele ze stolikiem z miejscem na kawę i dokumenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights
BannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.