Posted

Trendy okienne 2020

Część osób przy wyborze koloru ram okiennych zastanawia się czy dopasować je do koloru elewacji, czy do kolorystyki wnętrza, czy do obowiązujących trendów.

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ starajmy się je dopasować do własnych upodobań oraz do stylu, w którym utrzymamy wnętrze. Wiadomo, że spora część osób kieruje się trendami obowiązującymi na rynku i stawia na nowoczesność.  Bazując na aktualnych informacjach i rozmowach z przedstawicielami, poznacie najnowsze trendy na najbliższe lata.

Industrialna, loftowa czerń!

Najmodniejszym kolorem ram okiennych od jakiegoś czasu to zdecydowanie wyrazista czerń. Może być kojarzona z elegancją, przełamaniem stonowanej kolorystki wnętrza lub utrzymanym stylu loftowym mieszkania. Czarne ramy okienne były kojarzone zawsze z wielkimi przeszkleniami, najczęściej w biurowcach. Dzisiaj takie zestawienie mimo okien zewnętrznych, wchodzi również do wnętrza domu czy mieszkania. Możemy je stosować jako drzwi, ścianka działowa lub fronty szaf. Dodanie czarnych szprosów do całego przeszklenia stanowi doskonały ich podział.

Duże przeszklenia zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne charakteryzują się prostymi formami. Najczęściej są to podziały kwadratowe oraz proste linie.

 

Szarości i nie tylko..

Dla osób, dla których czarny jest zdecydowanie za ciemny, polecam okna w barwach szarości. Bardzo modnym odcieniem stał się antracyt. Jest to kolor pomiędzy czernią, a zbyt jasną szarością. Bardzo dobrze komponuje się z jasną elewacją, antracytowymi drzwiami zewnętrznymi, a także bramą garażową.

Producenci wychodzą na przeciw klientom oraz architektom i wprowadzają całą gamę kolorystyczną oklein okiennych, np. producent okien VEKA .

To czy nasze okna będą plastikowe, aluminiowe czy stalowe, zależy przede wszystkim od budżetu przewidzianego na zakup okien.

Przeszklenia wnikają do wnętrza..

Okna mogą służyć również jako podział przestrzeni. We wnętrzach najczęściej stosowane są przeszklenia w formie przegród n oddzielając garderobę od sypialni, kuchnię od salonu, itp. Występują  w postaci całych ścian, od podłogi do sufitu, często z podziałami w formie grubych ram oraz subtelnych szprosów. Pasują, do bardzo modnych ostatnimi czasów, wnętrz loftowych, w otoczeniu roślinności oraz do naturalnych materiałów ściennych. Prostą Linią tworzy dla Was takie cuda. W łazience przeszkleniami mogą być kabiny prysznicowe ze szprosami, a także fronty szaf w postaci luster. Wszystkie te elementy bardzo ze sobą współgrają.

Drzwi szklane?

Dopasowanie drzwi również ma znaczenie. Masywne i ciężkie przeszklone drzwi stanowią podporę ale dodają ciekawego  i dopasowanego akcentu wnętrza. Mogą być również standardowych rozmiarów, dodając lekkości pomieszczeniu.

Dlaczego odpowiednie dobranie okien na etapie projektu  jest tak ważne?

Przede wszystkim muszą dobrze doświetlić wnętrze, dzięki dobrze zaaranżowanej przestrzeni według stron świata. Można ten aspekt wykorzystać do gry światła we wnętrzu. Ważne jest również to, na co patrzymy. Jeżeli zaprojektujemy okna wychodzące bezpośrednio na ogród, na zieleń, i są to duże przeszklenia, to pozwalamy wnikać zieleni do wnętrza. Jeżeli natomiast okna będą skierowane na północ lub będą za małe to wtedy pomieszczenie będzie ciemne i przytłaczające.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights