...
Posted

Z czym zestawić czerwoną cegłę na ścianie?

Wielokrotnie spotkałam się z pytaniem – z czym połączyć czerwoną cegłę?

Biały czy czarny?

Myślę, że porównanie tego materiału na ścianie z bielą będzie ponadczasowe. Jest to forma dekoracji ściany, do której nie trzeba już nic dodawać. Jeżeli w całym pomieszczeniu cegły jest dużo, warto dodać trochę spokoju poprzez użycie koloru białego na pozostałych ścianach.

Ale.. pokusiłabym się o zestawienie czerwonej cegły na ścianie z elementami czerni. Ostatnio styl loftowy stał się bardzo modny i coraz częściej stosowany we wnętrzach. Charakteryzuje się doborem do wnętrza naturalnych materiałów takich jak cegła, beton, drewno, odsłonięte rury czy konstrukcja belek sufitowych. Doskonałymi elementami dopełniającymi są dodatki w kolorze czarnym.

Jeżeli do czerwonej cegły dobierzemy takie dodatki jak czarna ściana obok, to stworzymy dla niej świetny kontrast. W kuchni zestawienie czarnych mebli, z drewnem oraz elementami cegły między szafkami, tworzą doskonałe połączenie. Dla mnie, bardzo ważne jest podkreślenie cegły na ścianie w postaci dobrego, ale klimatycznego oświetlenia jej. Może to być delikatne podświetlenie górne lub boczne paskiem LED, a także kinkiety oświetlające całą ścianę. Lampy w kolorze czarnym, na długich kablach, duże klosze, lub same żarówki, a także halogeny prowadzone na szynach, są świetnymi elementami designerskimi.

Foto: www.maxfliz.pl

 

Drewno. Beton. Szkło.

Styl loftowy dopełnimy poprzez dodanie mebli drewnianych np. z elementami czarnych podpór, krzeseł z metalowymi nóżkami oraz stojących dużych lamp. Meble, w omawianym stylu, powinny mieć kształty proste, geometryczne.

Uwielbiam również czerwoną cegłę w kontakcie z dużymi przeszkleniami, szczególnie z czarnymi , grubymi ramami okiennymi, drzwiowymi lub o frontach lustrzanych.

Jak najbardziej do cegły, ponadto czerwonej, pasują naturalne materiały takie jak drewno, beton, marmur. Stawiamy na naturalność, więc nie bójmy się ich ze sobą łączyć.

Foto: www.dobrzemieszkaj.pl

 

Dużo zieleni.

Wszelkie dekoracje w postaci zieleni, kwiatów w donicach, kilku zwisających donic z roślinnością jak najbardziej ze sobą współgrają oraz dodatkowo ocieplają to wnętrze.

Stawiając na jasne wnętrza z czerwoną cegłą, z roślinnością, można pokusić się o elementy ściany w kolorach ciemnej zieleni.

 

 

Granat?

Co myślicie o połączeniu czerwonej cegły z granatem? Coraz więcej powstaje odważnych projektów z dodatkami ścian czy mebli w takim kolorze. W takich wnętrzach stawiamy na dobry kontrast.

Dobrym połączeniem są również odcienie szarości, począwszy od jasnych po ciemne, zbliżone do czerni.

Foto: www.barlinek.pl

 

Cegła / woda

Cegła jest materiałem odpornym na wilgoć i spokojnie możemy ten materiał zastosować w łazienkach.  Jeżeli zdecydowaliście się na położenie cegły w pomieszczeniach narażonych na działanie wody, warto ją zaimpregnować specjalnymi preparatami. Możemy również położyć w takich pomieszczeniach kafle. Taką serię wypuścił np. Paradyż loft brick, który bardzo odzwierciedla położoną cegłę wraz z fugą.

Możecie również położyć na ścianach cegłę i nałożyć na nią szybę. Taki zabieg najlepiej wykonać w kuchni, aby ochronić ją przed gromadzeniem się na niej tłuszczu.

Materiał: Paradyż Loft brick

Foto: www.czerwonacegla.pl

 

 

Mam nadzieję, że podobnie jak ja uwielbiacie czerwona cegłę 😉 dlatego podkreślajcie jej piękno w Waszych wnętrzach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights
BannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.